Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hlas Hrádočana

Pravidlá používania Hlasu Hrádočana

Mesto Liptovský Hrádok ponúka ako jednu z foriem komunikácie samosprávy s jej občanmi rubriku HLAS HRÁDOČANA (HH). Vytvára tým priestor na otázky, názory a pripomienky pre všetkých, ktorým nie je ľahostajný život v našom meste.

Pravidlá:

  • HH môžu využívať užívatelia, ktorých príspevky budú spĺňať etické kritériá a dodržiavať zákon o ochrane osobných údajov.
  • Jednotlivé príspevky do HH je potrebné autorizovať menom a priezviskom užívateľa.
  • HH nie je priestorom na reklamné príspevky, príspevky propagujúce podnikateľské aktivity, politické a ideologické názory a propagáciu.
  • Názory užívateľov HH nie sú názormi mesta. Mesto bude na príspevky reagovať v čo najkratšom čase, maximálne do 10 pracovných dní.

 

Hlas Hrádočana

Pridať príspevok
:
:
:


 
pridané 10.7.2017 07:03:25

Nebezpečná jama v strede cesty

ostala od smeru z Hýb niekoľko metrov z 18ky vľavo pod cintorín. Za ňou je postupne asi 20 menších dier. Zabudlo sa na ne?

Orlie oko


 

Odpoveď
Nie nezabudlo, táto cesta dostane nový asfaltový povrch, preto sme už nepristupovali k jej oprave. Asfalt sa bude klásť v auguste.
Branislav Tréger

PS: Skúste nabudúce uviesť svoje meno v zmysle pravidiel Hlasu Hrádočana.

pridané 6.7.2017 06:31:02

Doprava a rekonštrukcie v meste

Dobrý deň,
neviem, či sa tu už o tom diskutovalo, ale považujem za potrebné sa zmieniť k niekoľkým témam:
1. Ako a či vôbec mesto podalo nejakú reklamáciu voči dodávateľovi prác na Komenského/Hradnej ulici? Na Komenského ulici sú po ďaždi neuveriteľné mláky na novej vozovke. Napriek pochvalným článkom považujem túto rekonštrukciu za ešte menej než priemernú...
2. Kto navrhol osvetlenie Hradnej ulice umiestniť do súčasnej polohy? To osvetlenie síce vyzerá úžasne, ale naši predkovia mali viacero praktických dôvodov, prečo stĺpy umiestňovali až za chodník. Jeden z príkladov, skúste sa previezť ako vodič nákladiaku alebo autobusu v smere od hradu. Také spätné stojí aj 1000 € a to nehovoríme o bezpečnosti, navyše pri vybudovaní parkovacích miest došlo preukázateľne k zúženiu jazdných pruhov.
3. Na zrekonštruovanej "slnečnej" ulici v Dovalove už vyrastá v niekoľkých miestach burina priamo z vozovky, ktorá poškodila asfalt. Táto rekonštrukcia nemá ani rok, aká vrstva afaltu asi bola použitá?
4. Kto má na starosti dopravné značenie v rámci mesta? Bolo by dobré, keby si dotyčný človek urobil vychádzku do terénu. Všimol som si, že viacero značiek je v stave, ktorý dávno nevyhovuje predpisom, inde dokonca už niekoľko rokov značka chýba. Nehovoriac o tom, že ak sa tam stane škodová udalosť alebo nehoda, môže za to niesť zodpovednosť správca komunikácie a to môže byť ďaleko vyššia suma než cena za značku a jej osadenie. Znova jeden príklad z Dovalova, pri vychádzaní z ulice "od vleku" na hlavnú pri pomníku chýba značka daj prednosť v jazde, pričom hlavná cesta je označená riadne. Lenže neznalý pomerov môže chcieť aplikovať pravidlo o prednosti sprava.
Apropo spomínané "moderné" zrkadlo na nadjazde je buď zle umiestnené alebo je pre danú križovatku nevyhovujúce. Viacerí vodiči potvrdili môj postreh, že v ňom vidieť skôr chodcov než prichádzajúce autá...
Už len jedna poznámka, nebolo by riešením, keby mesto vyradilo z nových výberových konaní firmy, ku ktorým má výhrady z hľadiska dodávky prác? Aplikovaním takéhoto mechanizmu by sme sa konečne pohli z bludného kruhu.
Záverom... Aby ste si nemysleli, že len kritizujem. Som rád a chválim, že sa toho mnoho urobilo a verím, že sa veľa dobrého ešte urobí. Želám všetkým krásne leto!

Vladimír Ranostaj, ml.


 

Vlado skúsim odpovedať:
1.Mesto uplatnilo reklamáciu na Komenského v dĺžke 100 metrov v celom profile na asfaltový povrch. Bola zrealizovaná. Voda tam je, máte pravdu. Tie mláky sú aj z toho, že údržba vpustí je z našej strany nedostatočná. Vzhľadom na skutočnosť že organický spad z arboréta je veľmi intenzívny. Tu musíme vpuste viac a častejšie čistiť.
2. Osvetlenie, parkovanie navrhoval v rámci stavebného povolenia dopravný inžinier. Celý projekt prešiel pripomienkovaním a stavebným kovaním. Nevzniesol v tejto veci nikto námietky.
3. Tento stav, ktorý uvádzate, som dal dnes preveriť odboru výstavby.
4 Dopravné značenie je v nie uspokojivom stave. To vieme a máte 100% pravdu.Spravila sa pasportizácia značenia a postupne sa budú zistené nedostatky odstraňovať. Sú tam zahrnuté aj Vami spomínané veci. To zrkadlo nie je mestské, je v správe SSC SR a upozorníme ich na Vašu pripomienku. S tým výberovým konaním je to trochu komplikovanejšie. Vami predložený návrh sa snažíme uplatňovať v súťažných podmienkach.
Branislav Tréger

pridané 4.7.2017 07:13:19

Petranský most

Dobrý deň,
vieme niečo viac ohľadom začatia prác na oprave mosta? Na nete je už vysúťažená firma z Oravy.
PS: ohľadom dovalovskej zatiaľ nič, ani súťaž nebola vyhlásená

Vrbičan M.


 

Petranský most je už po podpise zmluvy, ide sa odovzdávať stavenisko. Bol som na dovolenke zistím najnovšie termíny. Dovalovská cesta sa bude realizovať v termíne ako bolo uvedené v HS. Bude sa realizovať novo vzniknutou stavebnou kapacitou ŽSK/ vznikli dve partie cestárov s kompletným vybavením/. Je dosť opráv, preto sa tak udialo a súťaž v tomto prípade nie je potrebná.
Na doplnenie, 19.7. sa dovzdáva stavenisko - Most ponad Belú.
Branislav Tréger

pridané 27.6.2017 10:16:49

Cyklocesta LH-LM

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať, či a v akom stave je momentálne uvažovaná cyklocesta medzi LM a LH - vieme, že lužný les popri Váhu už niekto statočne prerezal, zrejme aby nezavadzal výstavbe elektrárne. Nebude teraz lepšie uvažovať teda trasovanie "po hrádzi" popri Váhu než stále snívať o cykloceste po starej železnici - ktorá sa okrem iného pravdepodobne presúvať vôbec nebude ? O tom, že vzhľadom k neustále rastúcemu počtu áut je potrebná asi už nik nepochybuje, no je vôbec výstavba cyklochodníka v súčasných reáliách vôbec reálna?

Tomáš Števček


 

Odpoveď
Tomáš toto trasovanie sa postupne, čo sa týka majetkovo-právneho vysporiadania, realizuje a stavebne už pripravuje.
Branislav Tréger

pridané 22.6.2017 08:56:21

Poďakovanie

Vážený pán primátor,
v mene majiteľov bytov Belanská 561, chcem aj prostredníctvom Vás poďakovať pracovníkom TS ktorí kosili, vyžínali a hrabali dňa 21.6.2017, okrem iných parciel aj pred nás, za kvalitne vykonanú prácu. Ešte sa nájdu aj takí ,ktorí chcú pracovať a na výsledku ich práce im záleží. Myslím, že to bola veľmi dobre zohratá a šikovná partia.
Za bytový dom Ľubica Bobulová , domový dôverník

Ľubica Bobulová


 

Pani Bobuľová som rád, že sú ešte ľudia, ktorí dokážu oceniť prácu iných. Dnes žijeme dobu, kedy nič iné nepočujeme iba sťažnosti, frflanie, kritiku.....Určite budeme pochvalu tlmočiť a verte v ich práci ich to povzbudí. Ďakujeme za pracovníkov TS.
Branislav Tréger

Položky 1-5 z 204

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka