Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hlas Hrádočana

Pravidlá používania Hlasu Hrádočana

Mesto Liptovský Hrádok ponúka ako jednu z foriem komunikácie samosprávy s jej občanmi rubriku HLAS HRÁDOČANA (HH). Vytvára tým priestor na otázky, názory a pripomienky pre všetkých, ktorým nie je ľahostajný život v našom meste.

Pravidlá:

  • HH môžu využívať užívatelia, ktorých príspevky budú spĺňať etické kritériá a dodržiavať zákon o ochrane osobných údajov.
  • Jednotlivé príspevky do HH je potrebné autorizovať menom a priezviskom užívateľa.
  • HH nie je priestorom na reklamné príspevky, príspevky propagujúce podnikateľské aktivity, politické a ideologické názory a propagáciu.
  • Názory užívateľov HH nie sú názormi mesta. Mesto bude na príspevky reagovať v čo najkratšom čase, maximálne do 10 pracovných dní.

 

Hlas Hrádočana

Pridať príspevok
:
:
:


 
pridané 18.9.2017 07:59:30

Dopravná značka - padanie skál pod Skalkou

raz otočená tak, potom ináč, nedávno aj opačne a teraz je blízko cesty, šikmo tak, že ju Avia s drevom lízne spätn m zrkadlom. Nedá sa odkopať zo svahu, aby stála rovno ?

Karol Mlynár


 

Aj keď to je značka SC ŽSK, dá to MsP do poriadku. Ďakujeme za upozornenie.

pridané 16.9.2017 13:29:26

Rekonštrukcia cesty

Opravuje sa cesta do Dovalova.
V Dovalove sa robia vsakovacie šachty . 3 z nich sú v bezprostrednej blízkosti domov alebo hospodárskych budov.
Keďže neprší len v lete ale aj v zime a na jar , následne potom sú zmeny teplôt aj o 10°C a viac .stupňov .
Moja úvaha : Existuje riziko že v tej šachte zamrzne voda a vzniknutý ľad zvyšuje objem , následne poškodí nielen základy domov ale aj podlahy .
Ste si vedomí možných následkov keď sa niečo podobné stane ? Je to nejako ošetrené ? Boli majitelia týchto budov o tomto Vašom dodatočnom návrhu a riešení upovedomení ?

Juraj Števček


 

Nad odvodnením cesty sa z hľadiska projekcie rozmýšľalo veľmi dlho a projekt niekoľkokrát prerábali /aj na základe pripomienok občanov/. Konečné projekčné riešenie má tomu, čo píšeš, zabrániť.
Branislav Tréger

pridané 12.9.2017 14:05:20

Semafor pri Lidli

Mohli by ste prosím zabezpečiť obnovenie prevádzky semaforu na križovatke pri Lidli. Ďakujem

Robert Besta


 

Už včera sa okolo toho robilo, dnes by sa mal spojazdniť.
Branislav Tréger

Najnovšia informácia, porucha je vážnejšieho charakteru na zajtra je objednaný servis.
Branislav Tréger

pridané 11.9.2017 10:50:34

z telocvične bude sklad

Dobrý deň. Z dôveryhodných zdrojov som sa dozvedel, že v priestoroch bývalej telocvične na Fabrikách (areál Tesly - pod bývalým internátom) bude sklad - ak sa nemýlim, tak vraj stavebného materiálu. Z tejto informácie som ostal v pomykove, mierne šokovaný. Dodatočne sa preto pýtam: Nebolo v záujme našej samosprávy objekt telocvične aj so zariadením odkúpiť a zrekonštruovať ho tak, aby naďalej slúžil verejnosti ako telocvičňa? V celej lokalite Fabriky + blízke okolie nie je jedno-jediné športovisko, a my si podľa mňa ľahkovážne "pustíme" jedinú telocvičňu, navyše štandardne vybavenú. Z objektu už boli poodvážané lavice, telocvičné náradie a pod., takže už je asi neskoro "plakať nad rozliatym mliekom." Pravda je taká, že v lokalite Fabriky neexistuje jediné miesto alebo priestor, kde by mohli deti, mládež, ale i starší ľudia športovať - preto mi je telocvične, ktorá sa zmení na sklad, ľúto.
Ďalšie moja otázka smeruje k bývalému tesláckemu internátu, ktorý je vedľa telocvične. Je spustnutý, v dezolátnom stave - čaká sa na čas, kedy sa objekt dostane do finálneho havarijného stavu a bude vhodný akurát tak na asanáciu? Neviem komu patrila telocvičňa, ale budova internátu vraj patrí Žilinskému samosprávnemu kraju. Ak je to tak, prečo majiteľ nechal svoj majetok trestuhodne schátrať? A opäť - nie je možnosť, aby bola budova internátu prevedená do majetku mesta (pripadne aby ju samospráva za symbolickú cenu kúpila) a aby bol objekt adaptovaný na nájomné bývanie, ktorého je v meste nedostatok? Ďakujem za odpovede.

martin droppa


 

Oba objekty sú majetkom VÚC, oba boli niekoľkokrát ponúkané na odpredaj. Neúspešne. Pri poslednej ponuke bol prejavený záujem firmou, ktorá v priestoroch bývalých dielní pôsobí. Mesto v tejto dobe rekonštruuje mestskú halu a v meste sa nachádza ďalších 5 telocviční/sú prístupné pre deti aj dospelých/. Na počet obyvateľov mesta v porovnaní s ostatnými pomerne veľký počet na to, aby sa obyvatelia mohli športovo vyžiť. K tomu internátu, navrhovaný prevod podľa zásad hospodárenia nie je možný.
Branislav Tréger

pridané 8.9.2017 10:14:13

psychiatrická ambulancia

Pán primátor, po odchode MUDR Benkovičovej , už nebude v L. Hrádku psychiatrická ambulancia ? V poliklinike je oznam , že je tam psychiatrická ambulancia , avšak stále nie je otvorené. V čom je problém ? Neviete to posúriť.

J. Baláž


 

Problém je v tom, že zdravotná poisťovňa odmieta s lekárom podpísať zmluvu na kapitáciu. Osobne som o tom upovedomil predsedu ŽSK, pani Majbíková, riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK, bude v tejto veci konať.
Branislav Tréger

Položky 1-5 z 246

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka