Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aquaparky v okolí

Aquaparky a termálne kúpaliská v okolí

logo Tatralandia  Tatralandia sa od leta 2016 stala najväčším areálom vodnej zábavy s ubytovaním v Strednej Európe a zároveň jediným, kde si môžeš aj zasurfovať. Nachádza sa v regióne Liptov - oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom, ktorú obklopujú najväčšie slovenské hory - Vysoké a Nízke Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy.
 


logo GINO PARADISE BEŠEŇOVÁObjavujte krásy Liptova a relaxujte v bazénoch Aquaparku Gino Paradise Bešeňová. Len pár krokov od hotelovej izby vás čaká liečivá sila geotermálnej vody, rozmaznávajúci wellness relax a svet vodnej zábavy s množstvom atrakcií pre všetky vekové skupiny.
 


logo Termal rajLiptovský Ján, letné termálne kúpalisko TERMAL raj.
Termálna voda vo vonkajších a vnútorných bazénoch hotela SOREA MÁJ pochádza priamo z termálneho prameňa Rudolf. Teplota vody je 26 až 29 °C, je mineralizovaná a kyslá, podľa obsahu plynov je silno uhličitá a stredne sírovodíková. Voda má priaznivé účinky na dýchacie cesty, pohybové ústrojenstvo (reuma, kĺby), kožné problémy (ekzémy, alergie).

 


Liptovský Ján, "kaďa" a prameň Teplica       Na konci obce Liptovský Ján vyviera zo zeme v prírodnom kúpeľnom prameni liečivá termálna minerálna voda. Názov „kaďa", ktorý sa pre prameň ujal u miestnych obyvateľov, je známy aj vzdialenejším návštevníkom. Tesne pri kadi sa nachádza prameň Teplica, v ktorom na povrch vyteká pitná minerálna voda.

 


Kalameny, termálny prameň      Ak sa povie Liptov, veľa ľudí si ako prvé predstaví lyžiarske stredisko Jasná a aquaparky Tatralandia alebo Gino Paradise Bešeňová. Len malá časť turistov, ktorí na Liptove trávia svoju dovolenku, spozná aj miesta, ktoré sú pred svetom viac ukryté a mnohokrát aj málo spropagované. Obec Kalameny, v okrese Ružomberok, môžeme zaradiť medzi ne. Nachádza sa tu termálny prameň, ktorý z hĺbky 500 m chŕli na povrch vodu s teplotou až 33 °C.


 

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka