Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hlas Hrádočana

Hlas Hrádočana

Mesto Liptovský Hrádok ponúka ako jednu z foriem komunikácie samosprávy s jej občanmi diskusiu HLAS HRÁDOČANA (HH). Účelom HH je vytvoriť priestor na otázky, názory a pripomienky pre všetkých, ktorým nie je ľahostajný život v našom meste.

Ak sa rozhodnete využívať Hlas Hrádočana, pri zadávaní Vášho príspevku Vás požiadame, na základe Vášho súhlasu, o nasledujúce minimálne informácie - Vaše meno a priezvisko. Ďalšie údaje od Vás nevyžadujeme.

Pre efektívnu prácu s webovou stránkou, použiteľnosť aplikácií, formulárov, pre výkonné potreby webového sídla sa zároveň zazmamenávajú:

  •  IP (Internet Protocol) adresa užívateľa Hlasu Hrádočana, pokiaľ má pridelenú IP adresu,
  • dátum a čas, kedy sa zaregistrovaný užívateľ prihlásil cez webové rozhranie.

 

Právnym základom k spracúvaniu osobných údajov registrovaných občanov v HH sú v zmysle čl. 6 bod 1 GDPR udalosti

  • keď dotknutá osoba vyjadrila súhlas so spracúvaním svojich osobných údajov pre účely Hlasu Hrádočana,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na splnenie úlohy realizovanej vo verejnom záujme,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku občanov.

 

Vaše osobné údaje slúžia len pre účely Hlasu Hrádočana, nie sú poskytované tretím stranám a nie je možné s nimi inak manipulovať.

Vaše osobné údaje uchovávame počas doby poskytovania tejto služby alebo kým nepožiadate o výmaz Vašich príspevkov z Hlasu Hrádočana.


 
Juraj Števček pridané 25.6.2019 00:33:53

K ceste cez mesto ešte raz

Takže ako vidim z ďalších odpovedí p. Trégera mne a p. Surovčekovi je potvrdené , že pre schválenie odbočovacieho pruhu k nákupnému centru na DI sa nebude s touto cestou nič robiť. Nie je jasné kedy DI toto schváli , nie je jasné kedy nový investor porobí prípojky ku svojej investícii a až to spraví, tak potom bude možné začať s opravou cesty . Termín neurčitý , čiže aj tak som mal pravdu .
Neviem kto dal vypracovať projekt odbočovacieho pruhu ku plánovaném nákupnému centru. To netuším , len improvizujem , asi to nebolo mesto lebo cesta nie je jeho majetok ? Alebo investor nákupného centra ? Či SSC ? Alebo niekto iný ?
Okrem toho faktom je , že v tom úseku oproti starému areálu Essel až po most cez Belú je cesta najmenej poškodená , skoro aj dobrá ale najviac poškodená je na opačnom konci , čiže od starého areálu Esselu smerom nahor ku mostu na nadjazd cez železnicu .
Čiže opravy cesty by sa podľa môjho naivného názoru mohli začať v tomto najviac poškodenom úseku v dlžke asi cca 400 m robiť už aj dnes . Ale to by som asi musel chápať iné veci o ktorých ani netuším.Z minulosti viem na koľko etáp a pod etáp sa robili investície na námestí a to už nehovorím o chodníkoch v Dovalove.
Teraz to zrejme nejde.
Podľa môjho naivného názoru , by som investorovi nákupného centra dal nejaký termín do ktorého si musí tie prípojky urobiť a ak nie , potom nech sa nájde iné riešenie vyhovujúce mestu , nie jemu . Keďže toto centrum pre mesto ani dôležité nie je , tak by som s ním nemal mať žiadny problém . Iba ak by som bol kamarát investora a musel by som sa s ním pohnevať a ohroziť niečo iné v budúcnosti.
Ozaj je to ťažké . Čo ostatní ľudia ? Tie ich nadávky aj tak nik nepočuje , nič iné im neostáva, majú iné väčšie starosti , nejako to pretrpia . Takže nakoniec to bude všetko v poriadku .
Ďúfam , že to potom bude kvalitná oprava , ktorá vydrží viacej rokov nie len jeden . A dúfam , že niekto možno konečne aspon jeden raz za dlhú históriu min. 25 rokov vybuduje konečne účinný systém ako postihnúť realizátora za nekvalitne odvedenú robotu . A nebude sa vyhovárať na niečo ,či hľadať právne kroky po funuse. Viem zo skúseností , že najlepšia cesta je finančný postih realizátora , nie mu platiť peniaze dopredu ale postupne po dôkladnom preverení a schválení krokov výstavby prísnou kontrolou a tiež účinným limitovaným zádržným fakturácie .Lebo dnes, ako sme sa nie raz v minulosti presvedčili , žiadne reklamácie účinne nepomáhajú.

Juraj Števček


 

Pán Števček príďte na MsÚ odbor výstavby životného prostredia a dopravy a tam sa všetko do detailu dozviete/ termíny, investora, námietky...../

Branislav Tréger

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka