Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hlas Hrádočana

Hlas Hrádočana

Mesto Liptovský Hrádok ponúka ako jednu z foriem komunikácie samosprávy s jej občanmi diskusiu HLAS HRÁDOČANA (HH). Účelom HH je vytvoriť priestor na otázky, názory a pripomienky pre všetkých, ktorým nie je ľahostajný život v našom meste.

Ak sa rozhodnete využívať Hlas Hrádočana, pri zadávaní Vášho príspevku Vás požiadame, na základe Vášho súhlasu, o nasledujúce minimálne informácie - Vaše meno a priezvisko. Ďalšie údaje od Vás nevyžadujeme.

Pre efektívnu prácu s webovou stránkou, použiteľnosť aplikácií, formulárov, pre výkonné potreby webového sídla sa zároveň zazmamenávajú:

  •  IP (Internet Protocol) adresa užívateľa Hlasu Hrádočana, pokiaľ má pridelenú IP adresu,
  • dátum a čas, kedy sa zaregistrovaný užívateľ prihlásil cez webové rozhranie.

 

Právnym základom k spracúvaniu osobných údajov registrovaných občanov v HH sú v zmysle čl. 6 bod 1 GDPR udalosti

  • keď dotknutá osoba vyjadrila súhlas so spracúvaním svojich osobných údajov pre účely Hlasu Hrádočana,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na splnenie úlohy realizovanej vo verejnom záujme,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku občanov.

 

Vaše osobné údaje slúžia len pre účely Hlasu Hrádočana, nie sú poskytované tretím stranám a nie je možné s nimi inak manipulovať.

Vaše osobné údaje uchovávame počas doby poskytovania tejto služby alebo kým nepožiadate o výmaz Vašich príspevkov z Hlasu Hrádočana.


 
martin droppa pridané 9.7.2019 19:31:59

chodník nikam

Dobrý deň. Už druhé volebné obdobie do samospráv - určite najmenej 15 mesiacov (!!!) - doslova straší na Pálenici nedokončený chodník. Už som o tomto probléme najmenej raz do Hlasu Hrádočana písal. Chodník nevedie nikam, nie je hotový, končí sa v jame, z ktorej trčia akési káble, chráničky.
To nie je všetko. Cez frekventovanú cestu popod cmiter vedie priechod pre chodcov, ktorý ale akosi nelogicky nenadväzuje na chodník, ale sa končí v tráve, asi meter - poldruha metra od nedokončeného chodníka. Neviem, či takýto priechod pre chodcov vyhovuje normám a predpisom.
Napokon - posúďte stav veci sami, podľa fotografie z minulého roka, z 2. novembra 2018.
Aby som nebol len kritický, navrhujem tri konštruktívne riešenia problému:
1. Dorobiť chodník tak, aby nadväzoval na vyznačený priechod pre chodcov;
2. Prestriekať priechod pre chodcov tak, aby nadväzoval na nedokončený chodník - na tú časť, ktorá je hotová a bezpečná: nie aby niekomu prišlo na um ukončiť priechod vo výkope s káblami, chráničkami!
3. Pozvať do L. Hrádku na bilaterálny summit prezidenta USA Donalda Trumpa a vodcu KĽDR Kim Čong-una a v rámci ich voľnočasových aktivít im pripraviť pešiu vychádzku z mestského úradu na Váhostav, na obed do Averestu. Som presvedčený, že v takom prípade by bol do dvoch týždňov hotový nielen ten kúsok chodníka, ale bol by obojstranne opravený aj chodník od úradu za nadjazd. Vzhľadom na vládne limuzíny delegácií, ktoré majú nízky podvozok, by bola do týždňa zrekonštruovaná aj celá hlavná cesta mestom, sfunkčnený a dokonale zladený semafor pri Lidli + ďalší by bol osadený na križovatke na nadjazde;
4. Táto možnosť je najlacnejšia, vlastne si nevyžaduje ani eurocent: Treba zrušiť v meste všetky priechody pre chodcov aj vodorovné a zvislé dopravné značenia a chodcov nechať slobodne pobehovať po cestách, pomedzi autá. Napokon - tak sa to už dávno deje, hlavne na Ulici SNP.
:-)

martin droppa


 
  • IMG_1609.jpg

Martin, chodník, o ktorom píšeš, je dokončený. Oproti, na druhej strane cesty, pokračuje. To, že je zle nastriekaný priechod pre chodcov je chyba Správy ciest ŽSK (táto cesta patrí im).
Ján Kazár

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka