Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hlas Hrádočana

Hlas Hrádočana

Mesto Liptovský Hrádok ponúka ako jednu z foriem komunikácie samosprávy s jej občanmi diskusiu HLAS HRÁDOČANA (HH). Účelom HH je vytvoriť priestor na otázky, názory a pripomienky pre všetkých, ktorým nie je ľahostajný život v našom meste.

Ak sa rozhodnete využívať Hlas Hrádočana, pri zadávaní Vášho príspevku Vás požiadame, na základe Vášho súhlasu, o nasledujúce minimálne informácie - Vaše meno a priezvisko. Ďalšie údaje od Vás nevyžadujeme.

Pre efektívnu prácu s webovou stránkou, použiteľnosť aplikácií, formulárov, pre výkonné potreby webového sídla sa zároveň zazmamenávajú:

  •  IP (Internet Protocol) adresa užívateľa Hlasu Hrádočana, pokiaľ má pridelenú IP adresu,
  • dátum a čas, kedy sa zaregistrovaný užívateľ prihlásil cez webové rozhranie.

 

Právnym základom k spracúvaniu osobných údajov registrovaných občanov v HH sú v zmysle čl. 6 bod 1 GDPR udalosti

  • keď dotknutá osoba vyjadrila súhlas so spracúvaním svojich osobných údajov pre účely Hlasu Hrádočana,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na splnenie úlohy realizovanej vo verejnom záujme,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku občanov.

 

Vaše osobné údaje slúžia len pre účely Hlasu Hrádočana, nie sú poskytované tretím stranám a nie je možné s nimi inak manipulovať.

Vaše osobné údaje uchovávame počas doby poskytovania tejto služby alebo kým nepožiadate o výmaz Vašich príspevkov z Hlasu Hrádočana.

Mesto Liptovský Hrádok na FB


 
Peter Fianta pridané 10.8.2019 17:38:27

Ochrana pred hlukom

Pán prednosta, pri všetkej úcte, ale slová " netreba z toho robiť vedu" ste si naozaj mohli odpustiť.
Odpustiť ste si ale nemali odpoveď žiadanú 2 (slovom DVA) razy, ja sa pýtam tretí raz:
Ak správne čítam "mimoriadneho charakteru", tak skúste napísať, čo je vecou (pre občanov mesta, nie svadobčanov) na svadbe to "mimoriadne".
Pretože ako som si správne prečítal Vašu odpoveď, tak podstatné pre povolenie ohňostroja bolo to, že žiadateľ správne vyplnil žiadosť. Mimoriadnosť sa už neskúmala, pretože v takom prípade by nikdy ohňostroj kvôli nejakej svadbe povolený nebol.
Takže vo Vašej tretej reakcii, pán prednosta, dáte už odpoveď, čo je tou mimoriadnou udalosťou pre občanov mesta pri konaní súkromnej svadby?
Alebo inak. Skúste opraviť VZN a dať doň, že podmienkou povolenia konania ohňostroja je výhradne správne napísanie žiadosti, nič viac.

Peter Fianta


 

Pán Fianta, prepáčte, ale nemohol som si to odpustiť. Pretože ohňostroje, konané certifikovanou firmou, v našom meste nie sú bežné. Realizujú sa vždy na základe žiadosti, ktorá je úradníkmi posúdená, až tak je/nie je vydané povolenie.
A čo je mimoriadny charakter? Každý môže mať svoj názor naň. Pre žiadateľov - svadobčanov je to svadba, pre občanov, ktorí musia strpieť 10 min. ohňostroj nie. Pre mesto pri konaní jarmoku áno, pre občanov nie, snáď iba pre tých, ktorí si ho prídu pozrieť. Na Silvestra je to obdobné...
Takže, ak na území mesta nechceme mať žiadne ohňostroje, musíme zmeniť VZN a zakázať ich, ale to už nie je v rukách úradníkov, ale poslancov.
Ján Kazár

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka