Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hlas Hrádočana

Hlas Hrádočana

Mesto Liptovský Hrádok ponúka ako jednu z foriem komunikácie samosprávy s jej občanmi diskusiu HLAS HRÁDOČANA (HH). Účelom HH je vytvoriť priestor na otázky, názory a pripomienky pre všetkých, ktorým nie je ľahostajný život v našom meste.

Ak sa rozhodnete využívať Hlas Hrádočana, pri zadávaní Vášho príspevku Vás požiadame, na základe Vášho súhlasu, o nasledujúce minimálne informácie - Vaše meno a priezvisko. Ďalšie údaje od Vás nevyžadujeme.

Pre efektívnu prácu s webovou stránkou, použiteľnosť aplikácií, formulárov, pre výkonné potreby webového sídla sa zároveň zazmamenávajú:

  •  IP (Internet Protocol) adresa užívateľa Hlasu Hrádočana, pokiaľ má pridelenú IP adresu,
  • dátum a čas, kedy sa zaregistrovaný užívateľ prihlásil cez webové rozhranie.

 

Právnym základom k spracúvaniu osobných údajov registrovaných občanov v HH sú v zmysle čl. 6 bod 1 GDPR udalosti

  • keď dotknutá osoba vyjadrila súhlas so spracúvaním svojich osobných údajov pre účely Hlasu Hrádočana,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na splnenie úlohy realizovanej vo verejnom záujme,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku občanov.

 

Vaše osobné údaje slúžia len pre účely Hlasu Hrádočana, nie sú poskytované tretím stranám a nie je možné s nimi inak manipulovať.

Vaše osobné údaje uchovávame počas doby poskytovania tejto služby alebo kým nepožiadate o výmaz Vašich príspevkov z Hlasu Hrádočana.

Mesto Liptovský Hrádok na FB


 
martin droppa pridané 2.9.2019 11:27:03

ako hrach na stenu...

Dobrý deň. Prešli tri týždne a pár dní od času, keď bol na Hlase Hrádočana zverejnený môj príspavok s názvom "ohňostroje, delobuchy, rakety, hluk, rámus" (pridaný 12. 8. 2019 o 11:59:53hod.). V ňom som obsiahlo reagoval na problematiku hlavne ohňostrojov a iných, hluk vydávajúcich efektov, ktoré mnohých obyvateľov L. Hrádku a Dovalova trápia. Navrhol som - podľa vzoru iných miest, dokonca svetových metropol - aby sme v L. Hrádku celkom upustili od ohňostrojov, hlavne na Silvestra / Nový rok, a aby sme ich nahradili videomappingom - teda projekciami na priečelia budov. V závere príspevku som poprosil predstaviteľov samosprávy, aby sa k možnosti videomappingu u nás vyjadrili. Bohužiaľ - doteraz sa tak nestalo: K môjmu návrhu sa nevyjadril nikto - ani "z mesta," ani z poslancov, poslankýň mestského zastupiteľstva a napokon nikto ani z verejnosti.
• • •
Podobne - navrhoval som elegantné a praktické, s minimálnymi finančnými nákladmi na realizáciu, riešenie parkovania na lúke pod Skalkou (príspevok s názvom "parkovanie v krásnom kúte mesta," pridaný 15. 8. 2019 o 11:25:50 hod.). Dodnes bez akejkoľvek odozvy, ani zo strany samosprávy, ani zo strany poslankýň, poslancov MsZ, ani zo strany verejnosti.
• • •
Nech sa nikto na mňa nehnevá, ale pripadá mi to ako hádzanie suchého hrachu na stenu. Na jednej strane je tu všeobecná spoločenská požiadavka na to, aby sa občania zapájali do diania okolo nich, do vecí verejných, aby boli občianski aktívni - a keď sa tak stane, tak je to len ich jednostranná záležitosť - bez patričnej odozvy a hlavne bez verejnej diskusie.
O to horšie je to, že svoje názory ako ja, tak aj iní, píšeme na Hlas Hrádočana, ktorý je oficiálnym kanálom komunikácie medzi občanom, obyvateľom mesta a medzi mestskou samosprávou. Nepíšeme na nejakú stránku neoficiálnej sociálnej siete a pod. Tak prečo sa potom nikto našimi návrhmi, pripomienkami a pod. seriózne a dôkladne nezaoberá? A ak aj niekto napíše názor, niečo, čo nie je "v súlade" s politikou samosprávy (aktuálne je to problém vyrúbania niekoľkých desiatok statných líp - aby bolo miesto pre cyklochodník!!!), tak je to znegované v zárodku a "zatlačené do prachu." Je to neveselé.
• • •
Vrátim sa k môjmu návrhu nahradiť hlučné, dlhotrvajúce ohňostroje videomappingom. Aby mal každý lepšiu predstavu o čo ide, pripájam štyri fotografie videomappingu z mesta Rouen v Normandii. Na priečelie obrovskej katedrály v centre mesta sú hlavne počas turistickej sezóny každý večer premietané rôzne výjavy - my sme boli na projekcii, zobrazujúcej históriu Normandie a mesta Rouen. Projekciu si nenechali ujsť tisícky ľudí - niekoľkokrát sa počas večera zopakovala. Vybral som fotografie, ktoré asi najviac ilustrujú jej krásu, majestátnosť aj dokonalosť. Na jednej z fotografií je zachytená projekcia impresionistického obrazu rozkvitnutej lúky, po ktorej sa prechádza slečna so slnečníkom.

martin droppa


 
  • 111.jpg
  • 222.jpg
  • 333.jpg
  • 444.jpg

Maroš, vieme, čo je to videomaping. Len pre osvieženie pamäti. V Hrádku sme robili videomaping prvýkrát vtedy, keď sme oslavovali 700. výročie nášho mesta (2016), projekciou na hradné múry. Nie je to lacná záležitosť...
Ján Kazár

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka