Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hlas Hrádočana

Hlas Hrádočana

Mesto Liptovský Hrádok ponúka ako jednu z foriem komunikácie samosprávy s jej občanmi diskusiu HLAS HRÁDOČANA (HH). Účelom HH je vytvoriť priestor na otázky, názory a pripomienky pre všetkých, ktorým nie je ľahostajný život v našom meste.

Ak sa rozhodnete využívať Hlas Hrádočana, pri zadávaní Vášho príspevku Vás požiadame, na základe Vášho súhlasu, o nasledujúce minimálne informácie - Vaše meno a priezvisko. Ďalšie údaje od Vás nevyžadujeme.

Pre efektívnu prácu s webovou stránkou, použiteľnosť aplikácií, formulárov, pre výkonné potreby webového sídla sa zároveň zazmamenávajú:

  •  IP (Internet Protocol) adresa užívateľa Hlasu Hrádočana, pokiaľ má pridelenú IP adresu,
  • dátum a čas, kedy sa zaregistrovaný užívateľ prihlásil cez webové rozhranie.

 

Právnym základom k spracúvaniu osobných údajov registrovaných občanov v HH sú v zmysle čl. 6 bod 1 GDPR udalosti

  • keď dotknutá osoba vyjadrila súhlas so spracúvaním svojich osobných údajov pre účely Hlasu Hrádočana,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na splnenie úlohy realizovanej vo verejnom záujme,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku občanov.

 

Vaše osobné údaje slúžia len pre účely Hlasu Hrádočana, nie sú poskytované tretím stranám a nie je možné s nimi inak manipulovať.

Vaše osobné údaje uchovávame počas doby poskytovania tejto služby alebo kým nepožiadate o výmaz Vašich príspevkov z Hlasu Hrádočana.

Mesto Liptovský Hrádok na FB


 
martin droppa pridané 5.9.2019 15:20:50

vstup do mesta od západu

Dobrý deň. Nejako si neviem predstaviť, že vstup / vjazd do L. Hrádku od západu bude charakterizovať nový, väčší než terajší, supermarket Lidl a dodnes stále ošarpaná, nevábna, hrozná budova tzv. Robotníckeho hotela. Lidl sa presťahuje na opačnú stranu cesty - ale čo bude s terajším supermarketom Lidl - keď vieme, že pozemok pod ním patrí Lidlu, nie je mestský?
Dobre teda - budeme mať nový Lidl, väčší (lebo nič viac nám už ku šťastiu nechýba). Ale čo ak sa stane to, že sa Lidl z L. Hrádku stiahne? Stať sa to môže. Pozrime sa na Hypernovu v L. Mikuláši. Niekoľko rokov fungovala a napokon sa z L. Mikuláša odsťahovala. Ostala po nej obrovská, prázdna budova, nevábna, obludná, s vyblednutými stenami, zakrývajúca nielen panorámu mesta, ale aj pohľad na veľkú časť Západných Tatier. Pred ňou je obrovské prázdne, špinavé a nepoužívané, uzavreté súkromné parkovisko. Vjazd do L. Mikuláša od diaľnice je vizuálne, architektonicky, urbanisticky znehodnotený tak, že viac sa už znehodnotiť asi nedá.
Čo ak sa o niekoľko rokov niečo podobné stane aj v L. Hrádku, v jeho západnej časti? Budeme potom spokojní s tým, aký je vstup do mesta zo západu, ako vyzerá, akú má úroveň?
• • •
Ďalej: Rád by som vedel, aký vplyv má výstavba budúceho supermarketu Lidl takmer pri moste cez Belú na to, že nemôže byť dôkladne a kvalitne opravená hlavná cesta mestom od nadjazdu alebo aspoň spred pošty ďalej na západ - aspoň za vjazd / výjazd z takzvanej autobusovej stanice, prípadne ešte ďalej, napr. po predajňu Coop Jednota. Ako tento úsek cesty I / 18 súvisí s výstavbou Lidlu a napájacieho pruhu k nemu? Veď ide o opačný koniec cesty I / 18. Alebo je to len tak, že všetko sa, hlavne zo strany SSC, len odkladá "napotom" - a teda nebude to nikdy?

martin droppa


 

Martin so všetkým čo píšeš sa dá súhlasiť. Postupujeme tak, aby vstup do mesta bol po všetkých stránkach estetickejší a funkčnejší. Bude sa postupovať postupne a v logických nadväznostiach. Dokumenty sa v tomto čase pripravujú, zo zainteresovaných strán dochádza k intenzívnej komunikácii s predpokladom ozaj kvalitnej intenzívnej zmeny v tejto lokalite.

Branislav Tréger

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka