Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hlas Hrádočana

Hlas Hrádočana

Mesto Liptovský Hrádok ponúka ako jednu z foriem komunikácie samosprávy s jej občanmi diskusiu HLAS HRÁDOČANA (HH). Účelom HH je vytvoriť priestor na otázky, názory a pripomienky pre všetkých, ktorým nie je ľahostajný život v našom meste.

Ak sa rozhodnete využívať Hlas Hrádočana, pri zadávaní Vášho príspevku Vás požiadame, na základe Vášho súhlasu, o nasledujúce minimálne informácie - Vaše meno a priezvisko. Ďalšie údaje od Vás nevyžadujeme.

Pre efektívnu prácu s webovou stránkou, použiteľnosť aplikácií, formulárov, pre výkonné potreby webového sídla sa zároveň zazmamenávajú:

  •  IP (Internet Protocol) adresa užívateľa Hlasu Hrádočana, pokiaľ má pridelenú IP adresu,
  • dátum a čas, kedy sa zaregistrovaný užívateľ prihlásil cez webové rozhranie.

 

Právnym základom k spracúvaniu osobných údajov registrovaných občanov v HH sú v zmysle čl. 6 bod 1 GDPR udalosti

  • keď dotknutá osoba vyjadrila súhlas so spracúvaním svojich osobných údajov pre účely Hlasu Hrádočana,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na splnenie úlohy realizovanej vo verejnom záujme,
  • keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku občanov.

 

Vaše osobné údaje slúžia len pre účely Hlasu Hrádočana, nie sú poskytované tretím stranám a nie je možné s nimi inak manipulovať.

Vaše osobné údaje uchovávame počas doby poskytovania tejto služby alebo kým nepožiadate o výmaz Vašich príspevkov z Hlasu Hrádočana.

Mesto Liptovský Hrádok na FB


 
Juraj Števček pridané 6.9.2019 13:33:01

Čo po nás zostane ?

Keď už nežil faraon ľudia vraveli , že on postavil pyramídy. Keď už nežil nejaký král , ľudia hovorili že on postavil nejaký kostol , zámok , hrad , či založil nejaké mesto .
Tak sa pripisujú zásluhy kráľom a panovníkom za to,čo vlastne oni neurobili . Urobili to obyčajní pracujúci ľudia za mizerných životných podmienok . Návod na to , čo urobiť možno pochádzala od neho , alebo od jemu slúžiacich a vzdelaných ľudí , vedcov , architektov a podobne.
Dnes je v mestách primátor, ktorý postaví alebo zariadi niečo . Ľudia tiež hovoria že on postavil , zariadil , urobil. Ale urobil to on ? A vlastnými rukami ?
Na čí popud , na aký cieľ , komu na osoh ? Nevieme . Kto mu radil ? Nevieme. A počúval tie rady vôbec ?
Bolo by fajn , keby sa v týchto neomylných “staviteľoch” pohlo svedomie . Keby v nich vzniklo želanie účinnejšie pomáhať ľuďom , ktorých zastupujú .Vytvárať podmienky pre uľahčenie a zlepšenie ich života . Šetriť prostriedky získané z ich daní . Vynakladať tieto prostriedky účelnejšie a tak , aby to títo mohli ešte za svojho života pocítiť. Nie niekedy v ďalekej budúcnosti .
Keby chceli , mohli sa riadiť skutočnými potrebami občanov , skúsenosťami a radami odborníkov, ktorí majú za sebou výrazné úspechy . Ktorí vedia kde je sever , vedia ako prísť k úspechu za menšieho úsilia a nákladov .
Ironiou osudu je , že poväčšine to tak nie je . Kto má moc , má na všetko aj najlepší rozum a názor. Nepripustí inú diskusiu s iným pohľadom na vec. Na priamo položenú otázku má odpoveď, ktorá sa danej otázky vôbec nedotýka . A robí ešte iné , nie veľmi pekné veci . Ale to je už o inom.
Toto nie je len problematikou L. Hrádku , je to vidieť všade naokolo , v celom štáte.

Juraj Števček


 

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka