Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oznamy MsP v archíve

V protidrogovom vlaku bolo bezmála 500 návštevníkovVytlačiť
 

V protidrogovom vlaku bolo bezmála 500 návštevníkov

Liptovský Hrádok bol jednou zo zastávok jesenného česko-slovenského turné v rámci Revolution train tour – protidrogový vlak do nášho mesta zavítal v pondelok 5. novembra 2018.

„Ešte v uplynulom roku sme sa zapojili do programu primárnej protidrogovej prevencie v rámci projektu Revolution train – Protidrogový vlak. Tento projekt úspešne funguje v Českej republike, ale hlavne v Nemecku. V oblasti prevencie kriminality vyvíjame viaceré aktivity, na besedách sa nevyhýbame ani téme drog. Protidrogový vlak však považujem za unikátny projekt. Som veľmi rád, že sme ho mohli privítať aj v našom meste,“ povedal Peter Čajka, náčelník Mestskej polície v Liptovskom Hrádku.

Počas celého dňa mal vlak bezmála 500 návštevníkov. Dominovali medzi nimi žiaci základných a študenti stredných liptovskohrádockých škôl. Program bol primárne určený pre ôsmakov a deviatkov a prvákov a druhákov zo stredných škôl. Veľmi pútavou formou sa dozvedeli všetko o nástrahách používania drog (vrátane alkoholu), vypĺňali dotazníky, ktorých výstup bude mať liptovskohrádocká samospráva k dispozícii pre ďalšie aktivity v protidrogovej problematike.

„Veľmi nás potešili mimoriadne pozitívne ohlasy nielen od žiakov, ale i od pedagógov. Uznali, že Protidrogový vlak bol poriadne „premakaný“, forma podaných informácií veľmi zaujímavá, nechýbal ani skutočný príbeh vo forme dokumentu,“ priblížil Peter Čajka.

Nad podujatím prevzal záštitu primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, ktorý sa na otvorení zúčastnil spolu s ďalšími pozvanými hosťami. Rovnako, ako návštevníci vlaku, aj on absolvoval celý program.

„Klobúk dole pred ľuďmi okolo Pavla Tumu, ktorý za týmto projektom stojí. Vyskladať takýto vlak stálo nesmierne veľa úsilia, no výsledok stál za to, videné ma veľmi zaujalo. Ďakujem aj kolegom z mestskej polície i ostatným spolupracovníkom, ktorí na tomto veľmi prospešnom projekte v našom meste participovali,“ vyzdvihol primátor.

Podrobnejšie informácie o projekte Revolution train – Protidrogový vlak nájdete na stránke www.revolutiontrain.cz.

Videoreportáž z tohto podujatia môžete vzhliadnúť na TV Liptovský Hrádok.


 

Zverejnené 5.11.2018 -mp-Počet videní: 2491


 

Všímavý občan pomohol, vandalov sa podarilo zadržaťVytlačiť
 

Všímavý občan pomohol, vandalov sa podarilo zadržať

Približne 30 minút pred polnocou v sobotu 20. apríla 2019 sa na tiesňovú linku mestskej polície 159 obrátil všímavý občan.Hliadku upozornil na to, že popri zariadení medzi ulicou SNP a sídliskom Prekážka prechádza skupina podgurážených ľudí, ktorá vytrháva novú výsadbu pri nedávno vybudovanom chodníku.

Približne do 2 minút od prijatia oznámenia bola hliadka na mieste a spozorovala päť osôb (štyri z nich bývajú v Liptovskom Hrádku). Počas obhliadky mestskí policajti zistili, že bol vytrhnutý približne dvojmetrový strom a vytrhnuté a poškodené boli aj jeho drevené podpery.

Oznamovateľ opísal trojicu mladíkov: tí sa síce priznali ku konzumácii alkoholu, ale nie k poškodeniu stromu. Na miesto bola privolaná aj štátna polícia, počas jej prítomnosti sa 22-ročný podozrivý z Liptovského Hrádku priznal. Prípad ďalej vyšetruje štátna polícia.

„Veľmi pekne ďakujeme všímavému občanovi, ktorý nás okamžite upozornil na poškodzovanie mestského majetku. Naša hliadka nemôže byť na každom rohu, preto je spolupráca s občanmi pre nás na prvom mieste. Aj touto cestou chcem požiadať, aby nás verejnosť pri podobných prípadoch neváhala kedykoľvek okamžite kontaktovať. Naša telefonická linka 159 je k dispozícii 24 hodín denne,“ požiadal Marek Murín, náčelník Mestskej polície v Liptovskom Hrádku.

O deň neskôr mestskí policajti pri hliadkovaní našli fotoaparát. Informáciu zverejnili na sociálnej sieti a onedlho si ho majiteľ prišiel vyzdvihnúť.


 

Zverejnené 21.4.2019 -mp-Počet videní: 1848


 

Mestskí policajti riešili najviac priestupkov v dopraveVytlačiť
 

Mestskí policajti riešili najviac priestupkov v doprave

Príslušníci Mestskej polície v Liptovskom Hrádku počas uplynulého roka riešili 757 priestupkov. Najviac (639) ich bolo na úseku dopravy. Priestupkov proti verejnému poriadku riešili 60, porušením všeobecne záväzných nariadení mesta sa zaoberali v 42 prípadoch.

V Správe o činnosti Mestskej polície Liptovský Hrádok za rok 2018 to uviedol jej náčelník Marek Murín. Na dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva poslanecký zbor uvedenú správu zobral na vedomie.

„V roku 2018 smerovala naša činnosť predovšetkým k ochrane pred porušovaním verejného poriadku, vandalizmom, poškodzovaním verejnoprospešných zariadení, mestského majetku, znečisťovaním verejných priestranstiev a verejnej zelene. Riešenie problémov v statickej doprave spočívalo pri parkovaní vozidiel, vjazdoch vozidiel, zastavení a státí na miestach, kde to nie je povolené,“ ozrejmil Marek Murín.

S mierou kriminality v meste vo vzťahu k otázke bezpečnosti vyjadril náčelník spokojnosť. „Bezpečnostná situácia v meste je stabilizovaná, patríme k relatívne bezpečným mestám v rámci Slovenska. Za vlaňajší rok neevidujeme nejaké závažnejšie narušenie verejného poriadku, prípadne mimoriadnu udalosť.“

Za dôležitú oblasť práce mestskej polície, ktorá v Liptovskom Hrádku a v Dovalove pôsobí už 28 rokov, považuje náčelník prevenciu. V rámci nej bol tiež rozšírený a zmodernizovaný kamerový systém. „V rámci prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti sme zrealizovali 32 besied a aktivít, na ktorých bolo 1536 účastníkov. Venovali sme sa rôznym aktuálnym preventívnym témam, akými sú drogy, alkohol, kriminalita, šikana, bezpečnosť a doprava pre deti a mládež,“ informoval náčelník mestskej polície. 

V uplynulom roku mestskí policajti na mieste udelili 239 blokových pokút v celkovej výške 3 739 eur. „Ostatné, menej závažné priestupky boli v 538 prípadoch vybavené napomenutím,“ dodal Marek Murín. 


 

Zverejnené 17.4.2019 -mp-Počet videní: 1005


 

Mesto sníma ďalších 6 bezpečnostných kamierVytlačiť
 

Mesto sníma ďalších 6 bezpečnostných kamier

Mesto Liptovský Hrádok prostredníctvom mestskej polície bolo úspešné vo výzve ministerstva vnútra SR a na rozšírenie a modernizáciu kamerového systému získalo v oblasti prevencie kriminality sumu 15 000 eur. Z vlastného rozpočtu mesto projekt s názvom „Bezpečnostné kamery – nástroj na zvyšovanie bezpečnosti“, podporilo sumou 7 721 eur. 

„Pribudlo nám 6 nových moderných kamier s ovládaním. Zmodernizovali sme zastaralý kamerový systém, podarilo sa nám vybudovať úplne nové pracovisko na prevádzku kamerového systému. Bolo doplnené záznamové zariadenie s vyššou kapacitou dátového úložiska, pribudli tiež nové monitory,“ opísal projekt, ktorý bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality, Peter Čajka, náčelník Mestskej polície v Liptovskom Hrádku. 

Doteraz na bezpečnosť v Liptovskom Hrádku dohliadalo 6 kamier, vďaka úspešnému projektu ich počet stúpol na 12. Náčelník mestskej polície vysvetlil, že vybrali tie lokality, kde je najvyšší pohyb ľudí, ktorí patria k najviac ohrozeným skupinám – detí a mládeže a seniorov. 

„Našim cieľom je postupne vybudovať plne funkčný mestský kamerový systém, ktorým budeme pokrývať všetky rizikové lokality v meste a v jeho častiach, sídliská nevynímajúc. V ďalšej etape by sme chceli vymeniť 4 kamery, ktoré nám slúžia už takmer 10 rokov, za modernejšie. Kamery postupne pripájame na optickú sieť, ktorá podstatne zlepšuje kvalitu a rýchlosť prenosu oproti rádiovému prenosu,“ dodal Peter Čajka, ktorý je presvedčený, že moderný mestský kamerový systém je jednou z najlepších možností, ako môže mesto prispieť k ochrane majetku svojich občanov a k zvýšeniu pocitu bezpečia.


 

Zverejnené 23.10.2018 -mp-Počet videní: 2752


 

Protidrogový vlak k nám zavíta v pondelok 5. novembra 2018Vytlačiť
 

Protidrogový vlak k nám zavíta v pondelok 5. novembra 2018

Mestská polícia v Liptovskom Hrádku úspešne pokračuje v preventívnych aktivitách vo vzťahu k mládeži. Najnovším projektom sa zameria na riešenie drogovej problematiky. 

„Zapojili sme sa do programu primárnej protidrogovej prevencie v rámci projektu Revolution train – Protidrogový vlak,“ informoval Peter Čajka, náčelník Mestskej polície v Liptovskom Hrádku. Mestských policajtov oslovila takáto forma protidrogovej prevencie, ktorá sa formou príbehu realizuje v Českej republike a v Nemecku. Záštitu nad podujatím prevzal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

V pondelok 5. novembra 2018 bude od ranných do večerných hodín na železničnej stanici v Liptovskom Hrádku pristavená vlaková súprava Revolution train – Protidrogový vlak. „Počas interaktívneho programu sa v jednotlivých vozňoch vlakovej súpravy mládež dozvie o nebezpečenstve, nástrahách legálnych a nelegálnych drog a vecí, ktoré s tým súvisia, formou príbehu. Vo vlaku sledujú príbeh vrstovníkov a majú možnosť sa aj aktívne zapojiť. Zblízka a intenzívne prežívajú situácie dôverne známe, ale i tie, ktoré by v skutočnom živote nechceli zažiť. Počas toho vyplňujú dotazníky, zbierajú sa dáta, ktoré sú potrebné pre praktické využitie, stanovenie a smerovanie následných preventívnych aktivít v protidrogovej oblasti,“ opísal náčelník liptovskohrádockej mestskej polície Peter Čajka.

Pripravujú aj bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sa predstavia členovia záchrannej zdravotnej služby Falck – záchranná služba a.s., Národnej protidrogovej jednotky NAKA i Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Za účasti skúseného inštruktora bude možnosť vyskúšať si aj poskytnutie prvej pomoci. Chýbať nebude ani beseda s dlhoročným príslušníkom Národnej protidrogovej jednotky NAKA. „Verím, že pre mládež to bude určite mimoriadny, emotívny a poučný zážitok,“ dodal Peter Čajka.


 

Zverejnené 1.11.2018 -mp-Počet videní: 2223


 
Položky 1-5 z 26

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka