Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto opakovane žiada o opravu hlavného cestného ťahuVytlačiť
 

Mesto opakovane žiada o opravu hlavného cestného ťahu

Motoristi využívajúci hlavný cestný ťah cez Liptovský Hrádok si už veľa krát oprávnene zanadávali. Cesta na Ulici SNP je dlhodobo v zlom stave.

Na začiatok treba povedať, že vlastníkom cesty nie je Mesto Liptovský Hrádok, ale prostredníctvom svojej organizácie Slovenskej správy ciest je cesta majetkom štátu. Mesto Liptovský Hrádok Slovenskú správu ciest žiada komplexnú rekonštrukciu dlhodobo. 

„Úsek od mosta ponad Belú po železničný nadjazd je skutočne v zlom stave. Pevne verím, že kompetentní vyčlenia financie na nevyhnutnú veľkoplošnú opravu ešte v tomto roku. Veľkoplošnú opravu, teda kompletnú výmenu asfaltového povrchu „od mosta po most“ požadujeme preto, lebo plátanie výtlkov nemá v tomto úseku absolútne žiadny význam,“ povedal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

„V závere februára sme Slovenskej správe ciest adresovali ďalšiu žiadosť. Doplnili sme ju o bohatú fotodokumentáciu. Požadujeme bezmála kilometrovú opravu úseku cesty 1. triedy číslo I/18, v intraviláne mesta Liptovský Hrádok. Povrch komunikácie má v celkovej dĺžke neprimerané nerovnosti a hlboké výtlky, ktoré odvádzajú pozornosť vodičov - účastníkov cestnej premávky. Obyvatelia, ktorí dennodenne túto komunikáciou využívajú, na tento problém kriticky poukazujú, keďže ide o dlhodobý nevyhovujúci stav vozovky štátnej cesty,“ opísala žiadosť adresovanú cestárom Zuzana Strapoňová, vedúca odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Mesto vo svojej aktuálnej žiadosti tiež poukázalo na nevyhnutnosť opravy zvodidiel a oporného múra, ktoré sú súčasť cestného telesa. 

„Na mysli máme zvodidlá v úseku na výjazde z mesta Liptovský Hrádok v smere na Hybe. Únava materiálu už v minulosti dosiahla stav, kedy zvodidlá prestali plniť svoju funkciu, sú hrdzavé, pri vstupe do mesta pôsobia neesteticky a zároveň ohrozujú chodcov pohybujúcich sa na krajnici vozovky,“ zdôraznila Zuzana Strapoňová.
So spomínanými zvodidlami priamo súvisí aj oporný múr, ktorého kompaktnosť je značne narušená. Bolo v ňom kotvené aj oceľové zábradlie, ktoré bolo následkom dopravnej nehody odtrhnuté. Aj tento oporný múr si vyžaduje kontrolu a odstránenie, respektíve stavebné úpravy poškodených častí.

„Slovenskú správu ciest sme tiež požiadali o nevyhnutnú kontrolu odvodňovacieho systému cesty. Ten pri častých prívalových dažďoch neplní svoju funkciu a vážne ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky a spôsobuje zatápanie okolitých pozemkov. Kontrolu odvodňovacieho systému je potrebné vykonať  v celom úseku cesty 1. triedy I/18 v katastri mesta Liptovský Hrádok,“ dodala vedúca odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.


 

Zverejnené 13.3.2019 -mp-
Aktualizované: 14.3.2019 -mp-


 

dnes je: 27.5.2019

meniny má: Iveta

25-05-2019 Lekáreň Pharmácia

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka