Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Parkovanie v meste a zimná údržba komunikáciiíVytlačiť
 

V rámci Slovenskej republiky je mnoho miest, ktoré sú pre statickú dopravu hlboko poddimenzované. Výnimkou nie sú ani niektorého časti nášho mesta. Vzniknutý problém postupne rieši Odbor výstavby dopravy a životného prostredia v súčinnosti OVDaŽP) s Odborom technických služieb (OTS). Mestská polícia (MsP) dohliada na využívanie existujúcich plôch a upozorňuje na porušovanie predpisov pri nesprávnom parkovaní. MsP vo veľkej miere spôsob parkovania hlavne na sídliskách toleruje, pretože ani ja osobne nie som zástancom vyberania pokút za každú cenu a šikanovania slušných ľudí. Pokutu dostanú len tí vodiči, ktorí závažným spôsobom porušujú pravidlá cestnej premávky, príp. zle zaparkovaným autom znemožňujú prejazd iných vozidiel (záchranné zložky, údržba),  alebo stoja na priechode pre chodcov. Foto nesprávneho parkovania nájdete v priloženej galérii.

S organizáciou a zabezpečením parkovania sa dobre vysporiadali obyvatelia Celín, ktorí pozitívne zareagovali na výzvu MsP, na základe ktorej sa situácia oproti minulému roku výrazne zlepšila.

Máme tu zimné obdobie. V súvislosti s plynulým zabezpečením zimnej údržby ciest pracovníkmi a mechanizmami OTS, s poukázaním na opakujúce sa problémy s parkovaním vozidiel na mestských komunikáciách, vás touto cestou vyzývame k rešpektovaniu pravidiel s využívaním dostupných parkovacích plôch. V prípade parkovania na komunikáciách dôrazne žiadame ponechanie  voľnej šírky jazdných pruhov v zmysle zákona o cestnej premávke. Parkovať treba tak, aby:
a) nedošlo k poškodeniu vášho vozidla;
b) bol zabezpečený plynulý a bezpečný prejazd a činnosť vozidiel zimnej údržby.

V opačnom prípade v danom úseku nebude vykonaná zimná údržba. Veríme, že toto upozornenie napomôže k bezproblémovej zimnej údržbe mesta a nebude potrebné prijímať iné (menej populárne) opatrenia.

Mgr Peter Čajka
náčelník MsP


 

Zverejnené 4.12.2017 -jka-


 

dnes je: 16.10.2018

meniny má: Vladimíra

ďalšie dni

Sobota 20.10.
Lekáreň na Hradnej
Hradná 529,
033 01 Liptovský Hrádok
044/5223 776
  • Pondelok192graphic-icon
  • Utorok193graphic-icon
  • Streda216graphic-icon
Október 2018
webygroup
ÚvodÚvodná stránka