Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Poklepali základný kameň výstavby Športového komunitného centraVytlačiť
 

Poklepali základný kameň výstavby Športového komunitného centra

Základná škola s materskou školou Hradná zažila v utorok 6. novembra 2018 milú slávnosť. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v spolupráci s mestom Liptovský Hrádok zahájil pilotnú výstavbu Športového komunitného centra. 

Malá multifunkčná športová hala vyrastie v Liptovskom Hrádku vôbec ako prvá na Slovensku. Ostrá prevádzka by mala byť spustená na začiatku budúceho školského roka. Rozmer ľadovej plochy bude dvadsať krát štyridsať metrov. Cena za výstavbu bude na úrovni približne 1,3 milióna eur plus DPH.

Financovanie je zabezpečené spoločnosťou SZĽH Infra, ktorá sa zaoberá rozvojom hokejovej infraštruktúry. Ide o 100%-nú dcérsku spoločnosť SZĽH. Mesto zabezpečilo pre výstavbu pozemok a prípravy pozemku na výstavbu. Vlastníkom haly bude SZĽH Infra.

„Dopoludnia bude na ploche prebiehať školský korčuliarsky program pre všetky deti z mesta aj pre školy z okolia, popoludní budú na ľadovej ploche prebiehať hokejové a krasokorčuliarske krúžky a večer bude hala k dispozícii na komerčný prenájom. V letných mesiacoch bude plocha v krytej časti slúžiť aj na iné športy podľa potreby,“ informoval SZĽH.

Symbolicky hokejkami poklepali základný kameň prezident SZĽH Martin Kohút, primátor mesta Liptovský Hrádok Branislav Tréger, štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič, Peter Mitro - regionálny riaditeľ firemnej obchodnej siete, ktorá poskytla úver na výstavbu, Miroslav Kulla – konateľ dodávateľa technológií a hokejová legenda Vincent Lukáč.

„Púšťame sa do projektu, ktorý by mal byť vzorom. V úvode sme oslovili 150 miest, záujem bol obrovský. V Liptovskom Hrádku sme našli veľkú podporu a výbornú pripravenosť. Museli sme prejsť veľkým množstvom komunikácie aj s rôznymi úradmi, aby sme sa dostali k bodu, v ktorom sme dnes. Výstavba takýchto centier by v slovenskom hokeji mala byť prioritou aj v budúcnosti,“ zdôraznil Martin Kohút, prezident SZĽH.

„Evidujeme veľmi veľký pohyb mladých ľudí, ale, žiaľ, len prstami po klávesnici. Tento projekt sme prijali ako výzvu k tomu, aby najmä mladí ľudia čo najviac športovali. Našim cieľom je rozhýbať nielen mesto, ale celý región horného Liptova. V rámci regiónu by sme sa mali spojiť do väčších celkov a zachytávať talenty. Nie je ich až toľko, aby sme si nimi mohli dovoliť hazardovať,“ povedal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. Dodal, že SZĽH v rámci tohto projektu zabezpečí výstroj i kvalifikovaných trénerov. „Chceme vytvoriť podmienky na to, aby sa každý dostal k ľadu, hýbal sa. Verte tomu, že po určitom čase nám za toto deti poďakujú.“

Štátny tajomník ministerstva vnútra SR a viceprimátor Liptovského Mikuláša Rudolf Urbanovič poklepanie základného kameňa označil za historický deň nielen pre mesto Liptovský Hrádok, ale i celý región. „Nepochybujem o tom, že výborné podmienky, ktoré hala poskytne, prispejú k tomu, aby mladá generácia zmysluplne trávila voľný čas a že vychováme ďalšie talenty. Dnes sú tu s nami i Maťo Cibák s Jankom Lacom, ktorých Hokejové talenty fantasticky rozhýbali prácu s mládežou v Liptovskom Mikuláši a verím, že takáto spolupráca bude i v Liptovskom Hrádku. Stúpne počet talentovaných hráčov, ktorí možno v budúcnosti prekonajú veľké úspechy Maťa s Jankom,“ uviedol Rudolf Urbanovič.

„Tento projekt je niečo fantastické. V tomto regióne sa vychovalo veľa úspešných hokejistov. Verte, že talenty sa nájdu. Len im treba pomôcť a toto je tá správna cesta. Blahoželám, že prvý štadión bude práve v Liptovskom Hrádku,“ vyslovil sa legendárny Vincent Lukáč.

Na tlačovej besede v priestoroch Základnej školy s materskou Hradná sa k projektu vyjadril aj jej riaditeľ Marián Žiška. „Vidieť plejádu ľudí a organizácií, ktoré majú srdce pre šport a spojili sa pre dobrú vec, je pre nás česť a veľká zodpovednosť. Od nás sa budú odrážať i ďalšie realizované projekty. Je pred nami veľa výziev a míľnikov, na ktoré sa pozeráme s rešpektom, ale s nádejou, že nás posunú ďalej.“ 

Videoreportáž z tohoto podujatia môžete vzhliadnúť na TV Liptovský Hrádok.


 

Zverejnené 6.11.2018 -mp-
Aktualizované: 12.11.2018 -jka-


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

28-09-2019 Lekáreň Dr. Max
Otvorené od 8:00 do 11:30 hod.

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka