Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Protidrogový vlak v novembri zavíta do nášho mestaVytlačiť
 

Protidrogový vlak v novembri zavíta do nášho mesta

Mestská polícia v Liptovskom Hrádku úspešne pokračuje v preventívnych aktivitách vo vzťahu k mládeži. Najnovším projektom sa zameria na riešenie drogovej problematiky. 

„Zapojili sme sa do programu primárnej protidrogovej prevencie v rámci projektu Revolution train – Protidrogový vlak,“ informoval Peter Čajka, náčelník Mestskej polície v Liptovskom Hrádku. Mestských policajtov oslovila takáto forma protidrogovej prevencie, ktorá sa formou príbehu realizuje v Českej republike a v Nemecku. Záštitu nad podujatím prevzal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

V pondelok 5. novembra 2018 bude od ranných do večerných hodín na železničnej stanici v Liptovskom Hrádku pristavená vlaková súprava Revolution train – Protidrogový vlak. „Počas interaktívneho programu sa v jednotlivých vozňoch vlakovej súpravy mládež dozvie o nebezpečenstve, nástrahách legálnych a nelegálnych drog a vecí, ktoré s tým súvisia, formou príbehu. Vo vlaku sledujú príbeh vrstovníkov a majú možnosť sa aj aktívne zapojiť. Zblízka a intenzívne prežívajú situácie dôverne známe, ale i tie, ktoré by v skutočnom živote nechceli zažiť. Počas toho vyplňujú dotazníky, zbierajú sa dáta, ktoré sú potrebné pre praktické využitie, stanovenie a smerovanie následných preventívnych aktivít v protidrogovej oblasti,“ opísal náčelník liptovskohrádockej mestskej polície Peter Čajka.

Pripravujú aj bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sa predstavia členovia záchrannej zdravotnej služby Falck – záchranná služba a.s., Národnej protidrogovej jednotky NAKA i Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Za účasti skúseného inštruktora bude možnosť vyskúšať si aj poskytnutie prvej pomoci. Chýbať nebude ani beseda s dlhoročným príslušníkom Národnej protidrogovej jednotky NAKA. „Verím, že pre mládež to bude určite mimoriadny, emotívny a poučný zážitok,“ dodal Peter Čajka.


 

Zverejnené 26.9.2018 -mp-


 

dnes je: 16.10.2018

meniny má: Vladimíra

ďalšie dni

Sobota 20.10.
Lekáreň na Hradnej
Hradná 529,
033 01 Liptovský Hrádok
044/5223 776
  • Pondelok192graphic-icon
  • Utorok193graphic-icon
  • Streda216graphic-icon
Október 2018
webygroup
ÚvodÚvodná stránka