Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

S predsedníčkou kraja aj o chýbajúcej internej ambulanciiVytlačiť
 

Mestský úrad v Liptovskom Mikuláši bol v piatok 9. marca 2018 dejiskom zasadnutia Združenia miest a obcí Liptova. To združuje mestá Liptovský Mikuláš a Liptovský Hrádok a všetky obce, ktoré patria do okresu Liptovský Mikuláš.

Na zasadnutí sa zúčastnila aj predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová. Vo svojom vystúpení sa venovala Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu. „V kraji máme až sedem nemocníc, je potrebné, aby sa tá mikulášska špecializovala konkrétne na jednodňovú očnú chirurgiu. Máme záujem na udržaní nemocnice v okresnom meste,“ uviedla pred dvojicou primátorov, starostami a podpredsedom Združenia miesta a obcí Slovenska Jozefom Turčánym. Informovala tiež, že Žilinský samosprávny kraj vytvorí dotačný systém pre oblasti športu, kultúry a regionálneho rozvoja, v ktorom bude spolu viac ako 300 tisíc eur.

„V rámci spojitosti samosprávneho kraja a samospráv miest a obcí je tých problémov, pochopiteľne, viac. Nie sú to len sociálne veci, školstvo, či doprava. Mňa na stretnutí s predsedníčkou kraja Erikou Jurinovou tentoraz zaujímala územno-plánovacia dokumentácia kraja. Samozrejme, vynechať som nemohol ani problémy, ktoré v rámci mesta Liptovský Hrádok i celého regiónu horného Liptova riešim už dlhodobo: chýbajúca interná ambulancia a poskytovanie zdravotnej starostlivosti ako i problematika starostlivosti o seniorov,“ informoval po zasadnutí Združenia miest a obcí Liptova primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Téme chýbajúcej internej ambulancie ako i celkovej problematike poskytovania zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov horného Liptova sa na stretnutí venoval aj starosta obce Hybe Martin Piovarči.

3-ZMOL.jpg


 

Zverejnené 9.3.2018 -jka-
Aktualizované: 13.3.2018 -jka-


 

dnes je: 23.9.2018

meniny má: Zdenka

ďalšie dni

Sobota 29.9.
Lekáreň Pharmacia
Pri železnici 1737,
033 01 Liptovský Hrádok
044/5209 427
  • Sobota136graphic-icon
  • Nedeľa135graphic-icon
  • Pondelok91graphic-icon
webygroup
ÚvodÚvodná stránka