Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Športové komunitné centrum slávnostne otvoriliVytlačiť
 

Športové komunitné centrum slávnostne otvorili

Symbolickým vyhodením ľadu na ľadovú plochu žiaci Základnej školy s materskou školou Hradná na Hradnej ulici v Liptovskom Hrádku otvorili Športové komunitné centrum (ŠKC). To sa nachádza práve v areáli spomínanej školy a jeho súčasťou je aj ľadová plocha s rozmermi 20 krát 40 metrov.

„Veľmi ma teší, že sa tento projekt podarilo zrealizovať. Chceli sme pripraviť miesto, ktoré opäť privedie deti k športovaniu. Verím, že prvé ŠKC, ktoré otvárame práve v Liptovskom Hrádku, ním bude,“ uviedol vo štvrtok 12. septembra 2019 bývalý prezident a dnes člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.

Investorom ŠKC je 100 %-ná dcérska spoločnosť zväzu SZĽH Infra. Na prevádzke sa spolupodieľa aj Mesto Liptovský Hrádok. Okrem prevádzky získa od SZĽH aj garanciu, že každé dieťa bude mať garantovaných minimálne 10 hodín výučby korčuľovania. „Dopoludnia budú prebiehať korčuliarske kurzy v rámci vyučovania, popoludní krúžková činnosť pre deti, ktorú budeme pokrývať našimi inštruktormi. Po 16:00 hodine bude plocha k dispozícii na prenájom,“ vysvetlil Martin Kohút. Podľa jeho slov stavebná časť vyšla na približne 1,2 milióna eur a ďalšie potrebné doplnky (ako napríklad rolba) stáli ďalších 400 tisíc eur.

„Ďakujem poslancom mestského zastupiteľstva, ktorí sa s touto myšlienkou stotožnili a Martinovi Cibákovi, ktorý mi otvoril dvere na SZĽH. Bola to veľmi pekná myšlienka a som veľmi rád, že sme ju v krátkom čase aj zrealizovali. Pokúsime sa rozkorčuľovať región, ktorý má 35 000 ľudí. Máme pomerne veľa hodín na to, aby sme uspokojili záujemcov, ale postupne sa budeme musieť do toho dostať,“ vyjadril sa primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Ľadová plocha bude k dispozícii počas ôsmich mesiacov v roku – od septembra do konca apríla. Od mája do augusta sa v nej môže hrať in-line hokej, hokejbal prípadne ďalšie športy. Súčasťou ŠKC budú štyri šatne, kompletné sociálne zázemie, miestnosti s chladením a pre rolbu, či menšia kaviareň.

Realizáciu projektu ŠKC a jeho prínos pre rozvoj športu u mladých ľudí vo svojich príhovoroch ocenili aj členovia slovenskej vlády: jej podpredseda pre investície a informatizáciu Richard Raši a ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová. „6. novembra minulého roka sme tu poklepávali základný kameň a dnes už stojíme pred vydareným hotovým dielom. Nepochybujem o tom, že bude maximálne využívané. Zvlášť v tejto dobe je veľmi dôležité mladým ľuďom vytvárať čo najlepšie podmienky na športovanie a verím tomu, že v tejto hale ich nájdu,“ zdôraznil ďalší člen slovenskej vlády, štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič.

„V prvom rade ďakujem za to, že ŠKC vzniklo práve pri našej škole. Základňa je široká. Tešíme sa na to, že už o pár dní nabehneme na systém prevádzky. Jedna škola pôjde prvý týždeň, tri triedy sa budú striedať po hodine a pol, je to podobné ako lyžiarsky, či plavecký kurz. Potom sa bude striedať druhá mestská škola, školy z okolitých obcí a v štvrtom týždni je nastavený priestor pre ročníky 6 až 9, ktoré sa aj takýmto spôsobom budú môcť zdokonaliť v pohybovej aktivite,“ ozrejmil riaditeľ Základnej školy s materskou školou Hradná na Hradnej ulici v Liptovskom Hrádku Marián Žiška.

Ako už bolo uvedené, poklepávania základného kameňa výstavby ŠKC sa uskutočnilo 6. novembra 2018. Mesto Liptovský Hrádok prostredníctvom svojej internetovej stránky a mesačníka mesta pravidelne informovalo verejnosť o priebehu výstavby. Poklepávaniu kameňa však predchádzal podpis štyroch zmlúv medzi mestom Liptovský Hrádok a spoločnosťou SZĽH Infra. Stalo sa tak 30. apríla 2018 a s primátorom mesta ich za spoločnosť SZĽH Infra podpisovala jej konateľka Diana Kosová. 

„Proces bol ťažký, ale čo nie je ťažké, to nás neposúva. Dnes som však veľmi spokojná. Každý videl, že hala je farebná, deti sa smejú, sú na ľade, všetko nám funguje. Už len potrebujeme zabezpečiť, aby bola bezproblémová prevádzka. Pre mňa osobne je to zadosťučinenie. Dali sme do toho veľmi veľa potu a hodín práce,“ opísala svoje pocity Diana Kosová, ktorá bola hlavnou „spojkou“ medzi SZĽH Infra a liptovskohrádockou samosprávou.

Na slávnostnom otvorení ŠKC sa zúčastnili aj hokejové osobnosti Július Šupler, Jozef Stümpel, Martin Cibák, podpredseda ŽSK Peter Weber, viacerí slovenskí primátori, starostovia liptovských obcí, poslanci Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Hrádku, predseda Združenia miest a obcí Liptova a primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč a prednostka Okresného úradu v Liptovskom Mikuláši Lenka Mitrengová.


 

Zverejnené 12.9.2019 -mp-
Aktualizované: 13.9.2019 -jka-


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

19-10-2019 Lekáreň Včielka
26-10-2019 Lekáreň Dr.Max
Otvorené od 8:00 do 11:30 hod.

P- 8:00-11:00, 12:00-15:00
U- 7:30-11:00, 12:00-14:30
S- 8:00-11:00, 12:00-16:30
Š- 7:30-11:00, 12:00-14:30
P- 8:00-11:00, 12:00-14:00

webygroup
ÚvodÚvodná stránka